Zaproszenie na sesję Rady Powiatu

Post date: Mar 20, 2013 3:24:00 PM

Wprawdzie wstęp na posiedzenia „kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów” (czytaj rad gmin i powiatów) jest nieograniczony, a nawet z możliwością nagrywania całej sesji na nośnikach audio i wideo, ale tym razem Przewodniczący Rady Powiatu Krasnostawskiego zaprasza specjalnie na XXV. sesję Rady. Odbędzie się ona 27 marca 2013 r. o godz. 10:30 w sali obrad Starostwa Powiatowego, w Krasnymstawie przy ul. Sobieskiego 3. Więcej informacji na stronie Starostwa.

Zapewne niewielu jest zapaleńców, których pasją jest obserwowanie obrad, lecz jest to jeden z niewielu elementów kontroli przyznanych obywatelom, który motywuje rady gmin i powiatów do rozsądnego działania i stanowienia mądrego prawa. Dlatego obecność, nawet niewielkiej liczby osób z Gminy Izbica, na sesjach Rady Gminy oraz Rady Powiatu, a może i nawet nagrywanie i udostępnianie w Internecie przebiegu całej sesji, byłoby wspaniałą sprawą, z jednej strony pełniącą ważną funkcję kontrolną, z drugiej dającą możliwość zapoznania się z trybem i jakością pracy organów finansowanych z naszych podatków.

Przeglądając protokoły ostatnich sesji Rady Powiatu, można dopatrzeć się kilku ciekawych wystąpień dotyczących naszej gminy. M.in. Panie Radne: Elżbieta Kmieć oraz Teresa Hałas interweniowały w sprawie tragicznego stanu drogi w miejscowości Wał, likwidacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tarnogórze, czy w sprawie losów niszczejącego pałacu (zabytku) w Orłowie Murowanym.

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Izbica niestety nie wspomina o sesjach Rady Gminy w roku bieżącym, i niestety nie wiemy, czy jest to spowodowane faktem, że w tym kwartale taka sesja się nie odbyła (co by było sprzeczne ze Statutem Gminy), czy też niechęcią Urzędu Gminy do aktualizowania Biuletynu.