Szlachetna Paczka w Gminie Izbica

Post date: Sep 29, 2013 6:17:20 PM

Od Pana Łukasza Bartnika dostaliśmy informację, że projekt Szlachetna Paczka, poszukuje wolontariuszy z terenu Gminy Izbica. Zadania wolontariuszy znajdują są opisane tutaj i głównie obejmują spotkania z osobami wymagającymi pomocy, organizację magazynu z darami oraz transport paczek.

W roku 2012 Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób. W ubiegłym roku projekt organizowany był w 432 lokalizacjach w całej Polsce przez 7800 wolontariuszy. Szlachetną Paczkę już po raz trzeci przygotował prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, a także piłkarze Borrussi Dortmund – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy – Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu artystów i sportowców. Projektowi patronują także firmy BP, PZU i PKO BP.

Gdyby do 15 października udało znaleźć się ok. 5 osób z terenu Naszej Gminy, to wszystkie zgłoszone rodziny znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji z Izbicy i innych miejscowości naszej gminy otrzymają pomoc.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać za pomocą strony https://www.superw.pl/ - wszelkie przesłane na adres kontakt@izbica.info zgłoszenia przekażemy p. Łukaszowi.