Szlachetna Paczka - Otwarcie bazy z historiami rodzin

Post date: Nov 26, 2015 3:47:08 PM

Już od 21 listopada każdy z nas może zostać darczyńcą, wystarczy że wejdziemy na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierzemy rejon Krasnystaw i okolice. W znajdującej się tam bazie możemy wybrać rodzinę potrzebującą i przygotować dla niej paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny. W trakcie finału projektu przygotowaną przez siebie pomoc dostarczamy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie. Darczyńcami mogą zostać całe klasy szkolne, osoby prywatne, jak i grupy osób, firmy i działy większych firm. W naszym rejonie - Krasnystaw i okolice - którego liderką jest Magdalena Adamczuk obecnie mamy 16 wolontariuszy którzy opiekują się 43 rodzinami z całego powiatu krasnostawskiego.

Nie bądźmy obojętni na ludzką biedę i przekonanie, że nikt z nas nie doświadczy jakiegokolwiek braku. Tak często zapominamy, jakim błogosławieństwem nas obdarzono. Nie powinniśmy traktować niczego, jak danego raz na zawsze. A jeśli możemy pomóc komuś w potrzebie, powinniśmy to zrobić.

Jedna z naszych paczkowych historii:

Pani Krystyna (53 l.) i pan Edward (62 l.) opiekują się niepełnosprawną córką Agnieszką (33 l.) Pani Krystyna gdy była zdrowa opiekowała się córką Agnieszką, a w sezonie letnim podejmowała prace dorywcze w polu u innych gospodarzy, jeżeli miała z kim zostawić córkę, wtedy zwykle opiekował się nią pan Edward, ale wszystko zmieniło się w tym roku, gdy zdiagnozowano u pani Krystyny nowotwór jelita grubego, sytuację rodziny pogorszył również wypadek któremu uległ pan Edward w zeszłym roku i w wyniku którego nie widzi na lewe oko. Pani Krystyna boryka się z bardzo silnymi bólami i nie może sobie poradzić w codziennym życiu, w grudniu spodziewa się operacji. Rodzina nie ma gospodarstwa, tylko niewielki ogródek na którym uprawia warzywa, jest ciężko, brakuje pieniędzy na jedzenie, duża odległość do sklepu, około 10 km, jest dużym kłopotem szczególnie w zimie. Rodzina mieszka w jednym pomieszczeniu, nie ma łazienki, meble są zniszczone, ogólnie warunki mieszkaniowe są złe. Pan Edward obecnie nie może podjąć nawet dorywczych zajęć, ze względu na chorobę pani Krystyny i opiekę nad niepełnosprawną córką Agnieszką, w dodatku mieszkają w osamotnieniu, najbliższe gospodarstwo domowe znajduje się około 3 km od nich. Dochód na jednego członka rodziny to jedyne 145 zł. Rodzina mimo trudności z jakimi się boryka jest pogodna, nie proszą nikogo o pomoc, żyją w odosobnieniu, z dala od innych domów, w pewnej izolacji od społeczeństwa. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, obuwia i wyposażenia mieszkania w koce i pościel. Pani Krystyna jest bardzo skromna, wstydzi się mówić o swoich problemach, rodzina nie posiada podstawowych urządzeń agd, bardzo ucieszyłaby się z odkurzacza, ze względu na chorobę nie ma siły zamiatać mieszkania, może być używany, prosiła również o mikser na jajka, który pomoże jej przygotować ciasto, które piecze dla córki Agnieszki. Rodzina prosiła również, jeżeli byłoby to możliwe o najzwyklejszy stolik do pokoju.