Szlachetna Paczka - cd.

Post date: Oct 31, 2013 9:57:57 AM

Obecnie zakończyliśmy rekrutację wolontariuszy SuperW Szlachetnej Paczki w powiecie krasnostawskim. Nasza drużyna liczy 24 wolontariuszy, 14 wolontariuszy w rejonie Powiat Krasnostawski, którego liderem jest Łukasz Bartnik i 10 wolontariuszy w rejonie Krasnystaw, gdzie liderką jest Rebeka Nowak. Nasza praca przełoży się w tym roku na pomoc 54 rodzinom z całego powiatu.

Wszyscy wolontariusze odbyli już szkolenie w Izbicy, obecnie odwiedzamy rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji, pomagamy tak, aby pomoc odpowiadała na konkretne potrzeby, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania i przezwyciężenia beznadziei. Do 15 listopada odwiedzimy wszystkie rodziny, a od 17 listopada każdy z nas będzie mógł zostać Darczyńcą, wystarczy wtedy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rejon Powiat Krasnostawski lub Krasnystaw, w znajdującej się tam bazie wybrać rodzinę potrzebującą i przygotować dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny.

Następnie, w trakcie finału projektu przygotowaną przez siebie pomoc dostarczamy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie. Darczyńcami mogą zostać całe klasy szkolne, osoby prywatne, jak i grupy osób, firmy i działy większych firm.

Finał Szlachetnej Paczki odbywa się w całej Polsce 7-8 grudnia. Nasz rejon - Powiat Krasnostawski - ma magazyn w Gościńcu Kasztelan w Izbicy i tutaj 8 grudnia w godzinach 16.00-19.00 organizujemy finał naszego rejonu, na który bardzo serdecznie zapraszamy. Kulminacją naszego finału będzie występ zespołu Power Play.