Szlachetna Paczka

Post date: Nov 26, 2013 3:17:28 PM

Nie ma Polski biednej, nie ma Polski bogatej - jest jedna Polska - Szlachetna Paczka - stwórz jąOgólnopolski projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się już po raz trzynasty. Co roku w przemyślany sposób łączy bogatych i biednych, potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. SZLACHETNA PACZKA do tej pory pomogła 249 835 osobom w potrzebie.W SZLACHETNEJ PACZCE chodzi o przygotowanie paczki z konkretnymi rzeczami, o które prosi rodzina w potrzebie. Każdy z nas wie, jakie to wspaniałe gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Są takie rodziny, których marzeniem jest środek do czyszczenia, świeży ser czy ciepły koc.W rejonach Powiat Krasnostawski i Krasnystaw zostało jeszcze 41 rodzin, które czekają na swoich darczyńców. Żeby wybrać rodzinę należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, następnie wybrać rodzinę z województwa lubelskiego i zaznaczyć magazyn Izbica (rejon Powiat Krasnostawski) lub magazyn Krasnystaw (rejon Krasnystaw). W tym momencie będziemy mogli wybrać rodzinę której chcemy pomóc.

Historie Szlachetnej Paczki - Dom to my

Nieważne, gdzie jesteśmy. Dom to my – mówi pani Jolanta. Za miesiąc musi się wyprowadzić, jeszcze nie wie gdzie. Na śniadanie - chleb z masłem i solą, do tego herbata. Czasem kakao, dzięki życzliwości sąsiadów. Pani Jolanta to żona pana Marka i mama ósemki dzieci. Niedawno stracili dom, zabrany przez osuwającą się skarpę. W wynajętym mieszkaniu mogą zostać do końca miesiąca. Nie skarżą się i nie narzekają.

Darmozjad - tak mnie nazywają

- Wie pani, ja żeby związać koniec z końcem pożyczam od sąsiadów, potem oczywiście oddaję, - urywa kobieta. No tak, co to za życie. Trudno sobie wyobrazić, co czuje matka, której czas biegnie w rytmie: pożyczyć – oddać. Ta sama matka uczy swoje dzieci, że najważniejsze w życiu są szacunek do ludzi, miłość i to, żeby móc polegać na sobie nawzajem, dlatego dzieci starsze opiekują się młodszymi.

- Jak może czuć się ojciec ósemki dzieci, głowa rodziny, pokazywany palcem przez sąsiadów, nazywany darmozjadem? - pyta pan Marek, który stara się być „głową rodziny” i zapewnić jej godne warunki życia. Ten sam ojciec pokazuje swoim synom, że nic w życiu nie przychodzi za darmo, że praca i uczciwość to wartości stanowiące kapitał w dorosłym życiu.

Łatwo spotkać biedę

Taka jest właśnie rodzina Jolanty i Marka, którzy wychowują ośmioro dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych. Dotarli do nich wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, którzy nie zapomną tego spotkania.

Łatwo jest spotkać biedę. Trudniej znaleźć tych, którzy zmagają się z nią w milczeniu, dla nich prosić to wstyd. Z takimi rodzinami w ponad 500 miejscach w Polsce spotkają się wolontariusze Paczki. Żeby przywrócić nadzieję, żeby głośno powiedzieć: jesteś ważny.

Możesz dołączyć do SZLACHETNEJ PACZKI wybierając rodzinę, której pomożesz lub dokonując wpłaty. Od Ciebie zależy, ile rodzin otrzyma pomoc.