SuperW w 2015

Post date: Sep 29, 2015 4:39:54 PM

Od p. Łukasza Bartnika dostaliśmy następującą wiadomość:

Szanowni mieszkańcy gminy Izbica W tym roku po raz kolejny wspólnie chcemy pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej gminy. Niestety do chwili obecnej zgłosiły się tylko dwie Osoby i jeżeli nie zgłoszą się kolejne to nie będziemy mogli pomóc wszystkim rodzinom zgłoszonym do projektu w tym roku. Aby pomóc rodzinom szukamy Wolontariuszy, Osób które spotkają się z potrzebującymi rodzinami i zdiagnozują ich sytuację, a następnie włączą do projektu tylko te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany. Paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. Chcemy aby każdy człowiek zaangażowany w nasz projekt odkrywał swoją wartość, potencjał i nowe możliwości, a potem chciał dzielić się tym z innymi.

Zgłaszać można się na stronie www.superw.pl wybierając rejon Krasnystaw i okolice.

W SZLACHETNEJ PACZCE wiemy, jak pomagać mądrze - tak, aby pomoc odpowiadała na konkretne potrzeby, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania i przezwyciężenia beznadziei. Pomagamy w taki sposób, że ta pomoc przynosi radość wszystkim. Zmieniamy mentalność angażując ludzi do działania. Ciągle sprawdzamy efekty naszej pracy. Opieramy się na zwartej filozofii i wiedzy eksperckiej. Zależy nam na stworzeniu warunków do wzrastania, czyli rozwoju i wydobywania z ludzi tego, co najpiękniejsze.

Wierzymy, że dzięki Paczce każdy ma szansę na zmianę. Mądra pomoc, wzrastanie i współtworzenie to idee, którymi chcemy się kierować w czasie trwania tej edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Wzrastanie wymaga wysiłku, uważności i pracy nad sobą, jest pokonywaniem własnych słabości i barier dla siebie i dla innych. Wolontariusze, często po raz pierwszy w życiu, spotykają się z trudnym światem biedy, darczyńcy przygotowują dla nieznajomych pomoc o wartości prezentu, a potrzebujące rodziny opowiadają o problemach obcym ludziom. Każda osoba jest ważną i niepowtarzalną częścią Paczki.

Każdy ma do zrobienia coś wyjątkowego.