Opisz herb – wygraj konkurs!

Post date: Mar 11, 2013 2:04:04 PM

W marcu i kwietniu odbędzie się kolejna edycja konkursu „Ocalmy naszą przeszłość”. Organizatorami są: Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej, Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy z II LO im. C. K. Norwida. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wykonanie i nadesłanie pracy pisemnej o objętości do 10 stron maszynopisu, na jeden z następujacych tematów:

  • Powstanie styczniowe w powiecie krasnostawskim
  • Rola duchowieństwa w krzewieniu wiary i budzeniu postaw patriotycznych
  • Herby gmin powiatu krasnostawskiego (opisać wybrany herb)
  • Ochotnicze Straże Pożarne powiatu krasnostawskiego
  • Ważne wydarzenia kulturalne na terenie powiatu krasnostawskiego

Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnzajalnych z terenu powiatu krasnostawskiego, zaś patronat naukowy objęli pracownicy Instytutu Historii UMCS i KUL. Termin nadsyłania prac: 12 maja 2013. Więcej informacji znajduje się na stronie starostwa powiatowego.

PS. Gdyby uczniowie z Naszej Gminy zdecydowali się na wzięcie udziału w konkursie, prosimy o kontakt na adres kontakt@izbica.info, być może będziemy w stanie dostarczyć różne materiały źródłowe i opracowania dotyczące, przynajmniej niektórych, tematów konkursowych. Być może ciekawym przedsięwzięciem byłoby opisanie herbu Gminy Izbicy, o którym nasz portal pisał tutaj i tutaj.